ملکه فرح پهلوی: چگونه مردان می‌توانند سلامت جنسی خود را حفظ کنند!

[ad_1]

ملکه فرح پهلوی: چگونه مردان می‌توانند سلامت جنسی خود را حفظ کنند!

ملکه فرح پهلوی: چگونه مردان می‌توانند سلامت جنسی خود را حفظ کنند!

%d9%81%d8%b1%d8%ad-5

ملکه فرح پهلوی در خاطرات خود اشاره می کند که او و همسرش هر پانزده روز یکبار در یک محفل علمی که متشکل از عالی مقام‌ترین دانشمندان کشور بودند شرکت می‌کردند. و بعدها به مرور زمان، مرحوم علامه محمد قزوینی، حسین علاء، مرحوم فرزین، دکتر قاسم غنی، علی‌اکبر دهخدا، دکتر شفق، رهی معیری و … نیز به این محفل پیوستند. او در ادامه به موضوعات مورد بحث در این محفل می‌پردازد و می‌گوید:

(«کم کم این محفل گسترده‌تر شد و افرادی مانند دکتر قاسم غنی و دکتر ایادی و دکتر عدل هم که از اطبای نامی ایران بودند، به آن وارد شدند.

من چندبار سوالات پزشکی و علمی خود را مطرح کردم… .

یکبار هم همسرم در خصوص ضعف بعضی مردان و بالعکس قوت بعضی از مردان سوال کرد و دکتر ایادی که با درجه سرگردی، تازه پزشک مخصوص ما شده بود، توضیح داد که سه عامل وراثت، اعصاب و روان و تغذیه در این مسئله دخیل است.

من موضوع ازدواج مردان با چند زن را که در کشورهای مسلمان رواج دارد، مطرح کردم و یکی از اطبای حاضر که حالا یادم نیست کدامیک از آقایان بودند، اظهار داشت انسان از هر یک از اندامش که بیشتر استفاده کند، آن عضو، مقاوم‌تر و قوی‌تر می‌شود و بر عکس هر عضوی را که به کار نگیرد، ضعیف می‌گردد و بعد توضیحاتی در مورد دست چپ و راست،  پای چپ و راست داد و به هر حال ثابت کرد (حداقل در تئوری!) که مردانی که در ازدواج و معاشرت با زنان، زیاده‌روی می‌کنند، مداوماً به این کار[تا اینجا صفحه ۱۴۸ کتاب] علاقمندتر می‌گردد و حتی در بعضی به نوعی سادیسم تبدیل می‌گردد.

… پروفسور عدل اظهار داشت مردان، حتی تا آستانه مرگ هم می‌توانند قوای جنسی خود را حفظ کنند و مردانی که حتی الامکان ترک زناشویی نمی‌کنند، بهتر از سایر مردان، سلامتی خود را حفظ می‌نمایند.

این حرف کاملاً درستی است. خودم در فرانسه که بودم، می‌دیدم چطور مردان سالمند و پیر، طراوت و سرزندگی جوانان را دارند و به اصطلاح سر و گوششان می‌جنبد.

… در آن موقع نمی‌دانستم باز کردن این بحث و صحبت در مورد فواید علمی و خاصیت‌های طبی و علمی معاشرت با زنان! به نفع من نبوده و محمدرضا از این بحث، مطابق میل خود اندرز گرفته و بزودی برای حفظ الصحه خود(!) به شیطنت خواهد پرداخت!»[تا اینجا صفحه ۱۴۹ کتاب])۱

ارجاعات:  

۱ـ کتاب: دختر یتیم فرح پهلوی، جلد اول/ به کوشش: احمد پیرانی/  انتشارات: نشر به آفرین/ چاپ دوم، ۱۳۸۷/ صص۱۴۸،۱۴۹

 پیام مدیر سایت ظفرمند

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *